Genel Müdürün Mesajı

Bakanlar Kurulu’nun 05 Mart 1982 tarih ve Ç-219-82 sayılı kararıyla, kurulmasına karar verilen Bankamızın, 04 Kasım 1982 tarihinde kuruluş İşlemleri tamamlanmıştır.

Ülke Ekonomisinin gelişmesi ve büyümesine yönelik olarak, bireysel ve ticari bankacılık faaliyetlerine 22 Temmuz 1983 yılında Genel Müdür dahil 10 personel ile başlayan Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. Kuruluşunun 41. Yılını kutlarken 181 Çalışanı, 10 Şubesi ile Ülkemizin en hızlı gelişen itibarlı ve güçlü finansal kurumu olma yolunda her zaman güçlü adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

2023 Yılsonu itibariyle 6,1 milyar TL aktif Büyüklüğe ulaşan Bankamız; Sektörümüzün ilk ve tek Kamu Bankasıdır.

 Müşterilerin finansal ihtiyaçlarının karşılanmasındaki önceliklerinden ödün vermeden, geçmişte olduğu gibi bugün de reel sektöre ve bireylere her türlü kredi desteğine devam edilmektedir.‌‌

Kurulduğu günden bu yana tüm iş süreçlerini “insan” odağıyla sürdüren, kurum içinde çalışanlarının, kurum dışında ise müşterilerinin ve tüm paydaşlarının hayatına değer katmak üzere çalışan bir banka olarak her zaman toplumdan aldığını topluma verme anlayışı içerisinde hareket etmekteyiz.

Eğitim, kültür, spor, çevre ve sanat alanlarındaki projelere sponsor olarak her alanda topluma hizmet etmek misyonumuzun bir parçası olmuştur.

Kıbrıs Vakıflar Bankası, güçlü mali yapısını daha da güçlü kılmak ve sağlam temellere dayalı ilkesel duruşunu sürdürmektedir.

Operasyonel ve finansal olarak altyapısını güçlendiren ve bu gücünü K.K.T.C.’nin sürdürülebilir ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kullanan Kıbrıs Vakıflar Bankası, sektördeki yerini korumaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletme (KOBİ) nitelikli işletmelere sağlanan kredilerde de Kıbrıs Vakıflar Bankası, gerek tüketicilerin ve  gerekse yatırımcıların tüm ihtiyaçlarında müşterisinin ana ve etkin bankası olmayı, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Güçlü özkaynaklarımız ve likiditemizin yanısıra tüm bu farklılaşma çabalarımızın Kıbrıs Vakıflar Bankası’nın piyasadaki etkinliğine 2024 yılı ve sonrasında da önemli katkılar sağlayacağından hiç şüphem yoktur.

En temel özelliğimiz, geçmişte olduğu gibi bundan sonraki yıllarda’da müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Tüm bu faaliyetlerimizin hem müşterilerimizin memnuniyetine hem de finansal sonuçlarımıza çok olumlu yansımaları olacağına inanıyorum.

Bu başarılı yıldaki özverili performansları için Kıbrıs Vakıflar Bankası çalışanlarıma, bizlere duydukları güven için hissedarlarımıza, diğer tüm paydaşlarımız ve müşterilerimize en içten şükranlarımı sunar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Saygılarımla,

Ahmet Özorun

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi