Genel Müdürün Mesajı

     Sektörümüzün ilk ve tek “Kamu Bankası” konumundaki bankamız, müşterilerin her türlü finansal ihtiyaçlarının Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. çatısı altında karşılanmasını sağlamak amacıyla, ülkemiz coğrafyasına yayılmış tüm şubelerimizin revizyon ve yeniden yapılandırılması tamamlanmıştır. Bankamız kendi kaynaklarını kullanarak, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarının karşılanmasındaki önceliklerinden ödün vermeden, geçmişte olduğu gibi bugün de reel sektöre her türlü desteğine devam etmektedir.‌‌


    Kurulduğu günden bu yana tüm iş süreçlerini “insan” odağıyla sürdüren, kurum içinde çalışanlarının, kurum dışında ise müşterilerinin ve tüm paydaşlarının hayatına değer katmak üzere çalışan bir banka olarak, sosyal sorumluluklarımızı asla unutmuyor; faaliyet gösterdiğimiz toplumun ve ülkemizin sürdürülebilir geleceğine hizmet etmek üzere yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Kıbrıs Vakıflar Bankası olarak başarımızı salt finansal iş sonuçlarımızla değil, insanlarımızın hayatına olumlu yönde temas etme başarımızla da ölçüyoruz.‌‌
Kıbrıs Vakıflar Bankası, sektörde Aktif Büyümek yerine Güçlü Mali yapısını daha da güçlü kılmak ve sağlam temellere dayalı ilkesel duruşunu sürdürmektedir.

Operasyonel ve finansal olarak altyapısını güçlendiren ve bu gücü K.K.T.C.’nin sürdürülebilir ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kullanan Kıbrıs Vakıflar Bankası, sektördeki yerini korumaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletme (KOBİ) nitelikli kredilerde de lider olan Kıbrıs Vakıflar Bankası, gerek Tüketicinin gerekse yatırımcıların tüm ihtiyaçları aşamalarında müşterisinin ana ve etkin bankası olmayı, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Banka sürdürülebilir kârlılık ve verimlilik stratejisi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.
Kıbrıs Vakıflar Bankası, 5 İlçemize yayılan hizmet noktalarımızla, yaygın hizmet ağına sahip banka konumunu güçlendirerek sürdürmektedir. Banka yaygın şube ağının etkinliğini artırmak için mevcut şubelerini müşteri odaklı bir anlayışla yapılandırmaktadır. Ayrıca şube ağında daha az çalışanı olan, daha teknolojik şubelerin ağırlığının artırılması planlanmaktadır.

Banka olarak geleceğe hazırlanırken başarılı olabilmek için çalışanların, kültürün ve teknolojinin birbiriyle uyumlu olması son derece önemli. Genç, eğitim düzeyi son derece yüksek, yenilikçi, dinamik bir insan yapımız var. İnovasyon kültürünü geliştirmek, gençlerimizin yenilikçi ruhunu beslemek adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Geleceği şekillendirmede başarının insan ve kültürden geçtiğine inanıyoruz..  Yeni Nesil Vakıflar Bankası şubelerinden, mobil bankacılık uygulamamıza kadar müşterilere dokunduğumuz her noktayı bu yaklaşımla tasarladık.

K.K.T.C. ekonomisine sürdürülebilir olarak ve artan tempoyla destek veren Kıbrıs Vakıflar Bankası, yenilenen yapısı ve müşteri odaklı bankacılık anlayışıyla kendi bilançosunu etkin şekilde yönetirken, ülkemizin önemli bir aktifi olarak, ülkemizin büyümesine katkısını sürdürecektir.

Güçlü özkaynaklarımız ve likiditemizin yanısıra tüm bu farklılaşma çabalarımızın Vakıflar Bankası’nın piyasadaki etkinliğine 2021 yılı ve sonrasında önemli katkı sağlayacağından hiç şüphem yoktur. En temel özelliğimiz, geçmişte olduğu gibi bu ve bundan sonraki yıllarda’da müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm bu girişimlerimizin hem müşteri memnuniyetine, hem de finansal sonuçlarımıza çok olumlu yansımaları olacağına inanıyorum. Bu başarılı yıldaki özverili performansları için Vakıflar Bankası çalışanlarıma, bizlere duydukları güven için hissedarlarımıza, diğer tüm paydaşlarımız ve müşterilerimize en içten şükranlarımı sunar, sağlıklı ve mutluklar dilerim..

Saygılarımla,


M.Cengiz Erçağ
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür